Sa vorbim si despre pasiuni

În această categorie ne poţi prezenta pasiunea ta.
Erno

Sa vorbim si despre pasiuni

Mesajde Erno » Mie Noi 04, 2015 10:39 am

Hai sa discutam si subiectul asta pentru ca ne va ajuta sa ne cunoastem mai bine ;) .
Trebuie sa incep cu pasiunea pentru prastie! In fond, asta ne-a strans pe toti aici si tot pasiunea pentru prastie a dus la crearea acestui forum ( multumim Daniel - el a creat forumul).
Pe langa asta imi mai place sa cand la chitara si sa pescuiesc. Imi place natura, imi place natura salbatica si incerc sa o mentin ca atare.
Legat de prastii mai am o subpasiune :)) , este vorba despre prastiile gen PFS (pickle fork shooter). Ca sa fiu sincer cred ca imi plac mai toate prastiile de dimensiuni reduse :)) .
jobytoss

Re: Sa vorbim si despre pasiuni

Mesajde jobytoss » Mie Noi 04, 2015 3:33 pm

Hai să zic și eu câteva de-ale mele: gadget-uri și accesorii EDC, unelte tăietoare, mișcarea în aer liber, ciclismul de agrement, motociclismul, soft-urile portabile. Nu mă uit la televizor și nu folosesc Facebook. Sunt un ciudat cu o pasiune în plus, trasul cu praștia.

Folosesc praștia de când mă știu, dar nu genul celor oferite de praștiiprofesionale.ro (catapult) pe care le-am descoperit nu de mult. Foloseam doar o bucată de cauciuc răsucită peste deget și un șiret cu o limbă de piele la capăt. Și-i spărgeam rulmenții lu' bunicu' ca să le scot bilele. Și băgam spaima-n păsărici. :twisted:

Acum dețin 3 modele: Urban Pal (my precious!!!), Predator și Bijou, dar mi-au trecut prin mână și Stejar și Klingon.

Nu sunt de acord cu trasul în ținte vii (în vreme de pace), dar ăsta e motiv de discuții aprinse, așa că nu voi dezvolta subiectul.

Înapoi la “Pasiuni”